Valikko Sulje

JÄSENYYS JA JAOSTOT

Janakkalan Jana on perinteinen yleisseura, joka tarjoaa aikuisille ja lapsille monipuolista toimintaa ympäri vuoden. Vuonna 1929 perustetussa seuraassa on kuusi jaostoa (alppihiihto- ja maastopyöräily, kuntoliikunta, maastohiihto, mäkihyppy, pesäpallo ja yleisurheilu) ja noin 700 jäsentä. Lisätietoja eri jaostojen toiminnasta näiltä sivuilta. Tapahtumien keskuspaikkana toimii yhdistyksen omistama Kuumolatalo.

Janakkalan Jana ry:n hallitus 2020

Puheenjohtaja
Sami Jalonen, sami.jalonen(at)gmail.com, puh. 050 486 9099

Varapuheenjohtaja
Eero Santanen, eero.santanen(at)janakkalanjana.info, puh. 040 546 7171

Sihteeri / nettisivut / jäsenasiat
Pirjo Rättyä, pirjo.rattya(at)gmail.com, puh. 0400 202 218

Jäsenet
Marko Ahlgren, marko.ahlgren(at)gmail.com, puh. 050 531 4552
Petri Ilmarinen, petri.ilmarinen(at)dpi-u2.com, puh. 050 5267 707
Markku Jantunen, make.jantunen(at)gmail.com, puh. 0500 477 575
Antti Järvinen, antti.jarvinen(at)ppq.inet.fi, puh. 040 730 6052
Jenni Rantala, jennituulia.rantala(at)gmail.com, puh. 044 530 0970
Jukka Rantala, jukka.j.rantala(at)gmail.com, puh. 050 541 8713
Markku Stenroth, markku.stenroth(at)iki.fi, puh. 050 577 0772  
Paavo Vilminko, paavo.vilminko(at)pp.inet.fi, puh. 0400 487 048

Postiosoite: Kuumolatalo, Kuumolantie 11, 14200 Turenki
Y-tunnus: 0147508-3

Vuoden 2020 kokouspäivät
ma 30.3.2020 hallituksen kokous
ma 20.4.2020 kevätkokous
ma 8.6.2020 hallituksen kokous
ma 24.8.2020 hallituksen kokous
ma 5.10.2020 hallituksen kokous
ma 16.11.2020 hallituksen kokous (tarvittaessa)
ma 23.11.2020 syyskokous

Liity jäseneksi tai muuta tietoja